Travelfocus
žádné komentáře

Cestovatelská Go Kamera v Brně s fotosoutěží

Cestovatelská Go Kamera v Brně s fotosoutěží
zmenšit písmo zvětšit písmo velikost písma vytisknout stránku

CK LIVINGSTONE vás zve na již jubilejní osmnáctý ročník populární akce. Festival dosáhl své plnoletosti… Filmy, fotografie a zážitky z cest zde představí řada známých cestovatelů, nejlepších horolezců, publicistů … GO KAMERA je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku. Ve čtyřdenním maratonu přednášek a promítání se naživo představí mimořádně silná sestava více než 50 účinkujících včetně zahraničních hostů. Hlavními hvězdami budou světoznámý horolezec PETER HABELER a nyní nejúspěšnější český horolezec RADEK JAROŠ.

Festival dává prostor i hlubším tématům současnosti. Čtvrteční večer je věnován vybraným filmům festivalu JEDEN SVĚT, které komentářem doprovodí odborníci na dané téma, mimo jiné i Šimon Pánek, Petra Procházková či Jaromír Štětina z organizace Člověk v tísni. Bwindi Orphans představí humanitární projekty v Ugandě. Zúčastní se i další občanská sdružení.

Ústředním tématem je tentokrát SRÍ LANKA. Tematické výstavy SLONI A ČAJE SRÍ LANKY budou diváky lákat do Kongresového centra i na hlavní veletržní plochu.

Fotosoutěž-FCB

Pro cestovatele s fotoaparátem na krku je připravena fotosoutěž o ceny za dvě desítky tisíc. Bližší informace, jak se přihlásit, najdete zde na webu.

Z programu

HLAVNÍM HOSTEM FESTIVALU bude horolezecká legenda PETER HABELER, s Reinholdem Messnerem jako první zdolali Everest bez kyslíku. Sobotní přednáška má název Posvátné vrcholy, nedělní pak Hory světa.
Festival slavnostně zahájí Josef Pěnkava, honorární konzul na Srí Lance. Dokument Století Miroslava Zikmunda symbolicky představí legendární dvojici H+Z, mimořádná bude i debata s osobnostmi organizace Člověk v tísni – Markem Štysem a novinářkou Petrou Procházkovou. Diplomat Hynek Kmoníček nás vezme na Blízký východ, zakladatel cestopisného magazínu Koktejl Josef Formánek představí Siberut. Horolezec Radek Jaroš povypráví o zdolání K2 a Koruny Himálaje. Slovenskou lezeckou scénu reprezentuje i Peter Hámor himálajským dobrodružstvím 2014 – Shishapangma. Odvážné projekty se neodehrávají jen ve vertikálách velehor. Polárník Peter Valušiak a cenami z filmových festivalů ověnčený režisér Palo Barabáš nás znovu ohromí… Režisér Viliam Poltikovič pokřtí nové DVD Kailás, V kruhu znovuzrození, u jehož zrodu stál cestovatel Rudolf Švaříček a CK Livingstone. Program doplňuje řadu dalších hostů a zajímavých témat – podrobný rozpis najdete na WWW.GOKAMERA.CZ

V kongresovém centru BVV a na ploše pavilonu F můžete shlédnout naše expozice:
• SRÍ LANKA – FESTIVALY / Ivo Faruzel
• EXPOZICE SLONŮ, Sloni pro Prahu / ZOO Praha
• ČASJOVÉ PLANTÁŽE SRÍ LANKY / Michal a Zdenek Thomovi

Těšíme se na Vás! Rudolf Švaříček a kolektiv CK LIVINGSTONE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *