Travelfocus
žádné komentáře

Les 2 Alpes – lyžařský ráj ve Francii

Les 2 Alpes – lyžařský ráj ve Francii
zmenšit písmo zvětšit písmo velikost písma vytisknout stránku

Les 2 Alpes patří tradičně mezi úzkou špičku v žebříčku TOP francouzských středisek. Najdeme ho jen 60 kilometrů od města Grenoble ve francouzském départementu Isère. S celkovou délkou sjezdovek 225 kilometrů se řadí k největším ve Francii.

Winter-sport-02VZ

 

[nejdelší ledovec]

Hlavní výhodou střediska je ledovec Mont de Lans, dosahující do nadmořské výšky přibližně 3 600 metrů nad mořem. Jedná se o největší lyžařsky sjízdný ledovec v Evropě a nabízí tak opravdu skvělé sjezdovky. Nejen, že tu leží ten nejlepší sníh, ale narozdíl od jiných středisek, kde z vrcholků často vedou těžké černé sjezdovky, zdejší svahy příliš prudké nejsou, tudíž se jich nemusí bát ani méně zkušení jezdci. Navíc jsou široké doslova jako dálnice, proto nemějte obavy, že byste se tu nějak tísnili. Díky ledovci je tu sníh zaručen po celou sezónu, tedy od prosince do konce dubna, ba dokonce i v létě, kdy se zde jezdí v průběhu letních prázdnin.

Kromě toho je tady přímo ráj všech snowboarďáků, je zde totiž vybudován světově uznávaný snowpark s více než 30 různě náročnými skoky, malou i velkou U-rampou, která dosahuje dokonce rozměrů pro olympijské hry, a spoustou dalších vychytávek. Pro všechny obyčejné lyžaře je rájem celá oblast Les 2 Alpes, kromě již zmíněných svahů na vrcholcích ledovce je tu pro vás denně upravováno dalších 18 červených, přes 45 modrých a také 10 černých sjezdovek. Ty jsou situovány v nižších partiích, proto je nejlepší svezení zaručené v brzkých ranních hodinách, nejlépe hned po zapnutí lanovek, kdy jsou ještě dokonale urolbované.

Ski-resort-in-AlpsVZ

Problém není ani to, pokud jste úplní začátečníci. Ve Francii funguje spousta lyžařských škol a jejich instruktoři často ovládají nejen francouzštinu, ale i další světové jazyky. Veškeré vybavení si navíc můžete půjčit až na místě, půjčovny jsou tu doslova na každém rohu.

 

[svobodný freeride]

 

Les 2 Alpes znají velmi dobře také příznivci lyžování ve volném terénu. Doslova přes kopec leží La Grave, což je středisko, kde byste upravenou sjezdovku hledali opravdu marně. Za poplatek je možné rozšíření skipasu, díky němuž se můžete podívat i sem, ovšem to je opravdu pouze pro vynikající lyžaře. Už jen cesta na vrcholek ledovce, odkud se sjíždí dolů, není úplně snadná. Až zdoláte dvě kotvy, čeká vás další, ale ta už je tažena rolbou. Je to skvělý zážitek, ovšem nesmíte se pustit. Samozřejmě, že si tuhle jízdu a krásný výhled z ledovce můžete dopřát i bez následného sjezdu do La Grave.

Les-2-AlpesVZ

Co se týče zábavy, doporučujeme se alespoň podívat, jak vypadá typická happy hour, nebo-li šťastná hodinka, ve francouzském baru ve výšce kolem 2 500 metrů nad mořem. DJs, velmi hlasité disco písničky, spousta tančících lidí, kterým trochu překážejí těžké lyžařské boty na nohou a hlavně pití třeba za poloviční ceny.

 

[gurmánské zážitky]

 

Po lyžování na vás čeká živá atmosféra i v městečku. Spousta barů, restaurací, krámků se suvenýry a obchodů se sýry a dalšími místními produkty. Co se týká jídla, určitě nevynechejte raclette. Rozteklý sýr, který se podává s bramborami a malými cibulkami, je vynikající savojskou specialitou. Pokud se vám nechce utrácet za jídlo v restauraci, nezoufejte, i tak ho můžete ochutnat. V některých rezidencích vám zdarma či za menší poplatek půjčí přístroj a raclette si můžete udělat přímo na pokoji. Sýr se pak dá koupit téměř v každém místním supermarketu za několik eur. O co se ale určitě nesmíte ochudit, jsou snídaně. Jestliže se ráno vydáte do ulic, spolehněte se, že vás přímo omámí neuvěřitelná vůně ze zdejších boulangerií, tedy pekáren. Takové croissanty a bagety u nás opravdu neseženete.

La-Grave-FranceVZ

Chcete-li podniknout i nějaký pěší výlet, nabízí se vám malá vesnička Vénosc. Dostanete se k ní jedině lanovkou, která leží na konci střediska a vede hluboko do údolí. Najdete tu opět krámky se suvenýry a drobnými předměty v krásných kamenných domcích.

Winter-sportVZ

Pokud byste rádi vyrazili na zimní dovolenou, podívejte se na náš web TravelPortal.cz. Nabízíme přes milion zájezdů od více než 100 prověřených cestovních kanceláří. Najdete u nás bohatou nabídku zájezdů nejen na lyžování ve Francii, ale i do dalších evropských zemí. Díky našemu šikovnému porovnávači si vybrané zájezdy můžete snadno porovnat a ihned tak zjistit, která z nabídek je pro vás nejvýhodnější. Vše probíhá online z pohodlí vašeho domova.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *