Travelfocus
žádné komentáře

První výstava břeclavského fotoklubu

První výstava břeclavského fotoklubu
zmenšit písmo zvětšit písmo velikost písma vytisknout stránku

Fotoklub Břeclav se představí na první společné výstavě. Ta se bude konat v září v prostorách břeclavské Renahall (areál bývalé prodejny nábytku RENA).

vystava_fotoklubbreclav-pozvanka

Od krajiny po reportáž

Fotogalerie – to je název první výstavy fotoklubu Břeclav. Vystaveny budou fotografie členů tohoto sdružení a také několika pozvaných hostů. Hlavním cílem bude představení fotoklubu jako takového. Jeho členové se vyznačují různorodostí svých prací a tématy zachycenými na fotografiích. K vidění tedy bude krajinářská fotografie, dokumentární série, fotoobrazy, industriál, minimál, panoramatické fotografie, koncertní fotografie, či snímky z nedávné výpravy fotoklubu na Island.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 13. září od 17:00. Vystoupí brněnský písničkář SART. Návštěvníci se mohou těšit na tematickou performanci. Vystavena bude také historická foto a video technika ze soukromé sbírky pana Miloslava Rakoviče.Výstavu bude poté možno shlédnout každou sobotu a neděli od 12:00 do 18:00 hodin a to až do 28. 9. 2014.

Fotografická dílna

V průběhu konání výstavy proběhne fotografická dílna, která bude vedena členy fotoklubu. Dílna se uskuteční v neděli 21. září od 10:00 hodin. Fotoklub nabídne teoretické přednášky s tématy od základů fotografování až po pokročilé techniky fotografie a praktické dílny, kde si zájemci budou moci vyzkoušet základy práce s modelkou a studiovými světly. Dílny budou rozděleny do dvou bloků: první část bude věnována začínajícím fotografům, druhá část bude pro zájemce o hlubší poznání fotografie. V rámci dílen proběhne mezi účastníky soutěž o tisk jejich fotografií zdarma! Přihlásit se bude možno jednoduše přes webový formulář na stránkách fotoklubu www.fotoklub-breclav.cz .

Podrobný program fotografických dílen

Fotografické dílny se budou konat v Renahall v neděli 21. 9. od 10:00 hod do 18:00 hod.

Cena fotografické dílny je jednotná a to 250 Kč na osobu na celý den. Tedy za dopolední i odpolední část dohromady. Platba proběhne v hotovosti na místě.V rámci dílen bude možno vytisknout své fotografie na fotopapír za výhodné ceny. Dva účastníci dílen získají tento tisk zdarma!

Dopolední blok

1. Fotoaparáty (camera obscura, kinofilm, střední formát, velký formát, digitální zrcadlovky, mobilní fotografie (iPhone) – lektor Martin Janošek

2. Základní veličiny: čas, clona, ISO + režimy (manual, priorita času, priorita clony) – lektor Antonín Průdek

3. RAW – práce v CameraRAW – lektor Vlastimil Vojáček

4. Fotografie s komentářem – ukázky fotografií členů fotoklubu s komentářem o použité technice a prostředků k dosažení konkrétního snímku

Odpolední blok

1. Časosběr – lektor Dušan Koliba

2. Noční fotografie, základy astrofotografie, ukázka astrotechniky – lektor Vlastimil Vojáček

3. Tisk fotografií – lektor Martin Janošek

4. Cestovatelská fotografie – lektor Jan Miklín

5. Praktická dílna – Ateliérové focení – lektor Antonín Průdek (nutnou podmínkou pro absolvování praktické dílny je fotoaparát, kterým lze odpalovat studiové blesky. Ideálně tedy zrcadlovka.)

Těšíme se na vaši návštěvu.

O fotoklubu

Fotoklub Břeclav byl založen začátkem jara 2013. Mezi jeho členy momentálně patří fotografové Milan Bruchter, Martin Janošek, Jan Miklín, Antonín Průdek, Vlastimil Vojáček, Dušan Koliba a Martin Bezděk. Naším cílem je vytvořit mezi břeclavskými fotografy zejména přátelské vztahy. I když je fotografie pro mnoho z nás silně individuální a pocitově intimní disciplína, vzájemná setkávání, vedoucí k výměně zkušeností, názorů a různých pohledů na fotografii, mohou vést k dalšímu rozvoji každého z nás. Organizujeme například společná focení, kde si své praktické zkušenosti nejlépe předáme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *