Travelfocus
žádné komentáře

Skandinávské cestovatelské odpoledne

Skandinávské cestovatelské odpoledne
zmenšit písmo zvětšit písmo velikost písma vytisknout stránku

Láká vás sever Evropy, konkrétně Skandinávie? Pak si nenechte ujít Cestovatelské odpoledne, které pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Českým centrem Praha a CK Periscope  v sobotu 18. 4. 2015 od 14:00.

DCIM100MEDIA

Letošní, již 4. ročník přednáškového odpoledne nabídne tipy na rybolov ve Švédsku a Norsku, seznámí s běžnými i méně známými rybami, představí mořský kajak a jeho možnosti, zaplaví vlnou pohody i adrenalinu a přinese proud fotografií z výprav přednášejících. „Cestovatelské odpoledne je určeno všem, kteří si chtějí zavzpomínat na svou dovolenou na severu Evropy, ale i těm, co se zatím na své první setkání se severskou krajinou teprve těší,“ říká Eliška Zoubková ze Skandinávského domu, organizátorka akce. „Letos divákům přineseme přednášky spojené se snad nejtypičtějším severským živlem – vodou,“ dodává spoluorganizátorka Adéla Šímová, rovněž ze Skandinávského domu.

 

[program odpoledne]

 

180 dní s mořským kajakem (180 Day Trip) – Cesta z Prahy až za polární kruh
14:00–15:30
Na nejsevernější bod Evropy vede mnoho zajímavých cest. Napadlo by vás však pádlovat do těchto končin 5 000 km na mořském kajaku? Petr „Mejdží“ Major se této myšlenky nebál a vydal se sám na šestiměsíční cestu z Prahy na sever, podél skandinávského pobřeží až na Nordkapp. Ani zde dobrodružná výprava ještě neskončila. Petr zavěsil kajak na pojízdnou konstrukci a pěšky pokračoval dalších 550 km přes Norsko a Finsko až k Botnickému zálivu. Co taková expedice obnáší, co Petra Majora uchvátilo, s čím se musel „poprat“ a jaké zážitky ze Skandinávie se mu vryly do paměti? Impozantní výkon a zajímavé zkušenosti dokreslí fotografie z cesty.

Rybaření na Severu – S kajakem za dravými rybami a přírodou Skandinávie
15:30–17:00
Milovníci rybaření i „méně zasvěcení“ se mohou těšit na zážitky z cest za dravými rybami na švédské mořské pobřeží i jezera. O své bohaté zkušenosti se podělí Jakub Kabát. Dozvíte se mnoho zajímavého o rybářském kajaku, lovných druzích ryb v brakických vodách Švédska, technikách rybaření i možných rizicích, která na člověka číhají. Zájemci o rybaření v této oblasti také jistě velmi ocení rady, jakými pravidly je třeba se na mořských vlnách řídit. Přednášku doplní obrazový materiál.

Cestovatelske_odpoledne_2015_800x800

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *