Travelfocus
žádné komentáře

Travelfocus 3/2013

Travelfocus 3/2013
zmenšit písmo zvětšit písmo velikost písma vytisknout stránku

201303m

(ne)bilanční editorial

w01pohlednice

Pohlednice

Ikonické arménské kláštery, špicberská medvědí dvojice a buvolí zápasy v Thajsku očima fotografů.

w02rozhovor

Půl roku v Latinské Americe

Rozhovor s lyžařem Petrem Záhrobským a jeho ženou Evou o pěti měsících strávených na cestě od Salvadoru po Patagonii.

w03gruzie

Pavel Svoboda: Gruzie | pravoslavná Kvirikoba

Gruzínská Svanetie je turisty hojně navštěvovaná, ale téměř nikdo z nich se nedostane na pravoslavnou slavnost Kvirikoba. Při letošním focení reportáže pro Travelfocus byl na místě i americký fotograf National Geographic.

w04jar

Richard Jaroněk: Jihoafrická republika | lovci abalounů

Reportáž z opuštěných jihoafrických vesnic, kde bída dohání místní lidi k pytlačení vzácných vymírajících ušní – abalounů. Na potápěče kromě policie číhá hrozivější nebezpečí: žraloci.

w05usa

Michal Čepek: USA | vlakem napříč státy

Stejně jako za starých časů Indiánů, zlatokopů a dobývání Divokého západu můžete i dnes nastoupit do vlaku, vrátit se v myšlenkách o století zpět a vychutnat si jízdu po kolejích. Dnes s krásným výhledem a v dokonalém luxusu.

w06mexiko

Jan Miklín: Mexiko | za vůní čokolády

Indiánské pyramidy, zlatem zdobené kostely, zelené hory a nekonečné pacifické pláže mexického státu Oaxaca.

w07indie

Pavel Svoboda: Indie | život na konci světa

Indický Ladák oddělují od zbytku Indie vysoké hory a pro svou kulturu i krajinu bývá přezdíván Malým Tibetem. Vydejme se do srdce nejodlehlejšího koutu „perly Indie,“ oblasti Zanskaru.

w08kolumbie

Adriena Vyzulová: Kolumbie | země ztracená nalezená

Ještě před deseti lety byla Kolumbie pro turisty zapovězenou oblastí, dnes je to bezpečná země se vzkvétajícím turizmem i ekonomikou. Pohádkové pobřeží Karibiku, divoké vlny Pacifiku, vrcholky And, amazonská divočina – Kolumbie má všechno.

w09focus

Václav Krpelík | na jeden nádech

Fotografického portfolio Václava Krpelíka, jediného českého fotografa pořizujícího snímky podmořského světa digitální zrcadlovkou na jeden nádech, bez přístrojů.

w10denik

deník | Ural stopem, pěšky, na vodě

Ondřej Jaroš popisuje dobrodružnou cestu na ruský Ural, která začala ve vlaku na transsibiřské magistrále, pokračovala stopem rozpadajícími se stoji, pěšky nevlídnými horami i vorem po divokých řekách.

w11indonesie2

Indonésie | země smíchu

Téma čísla včetně dvoustrany praktických rad a tipů připravili Irena a Jiří Páleníčkovi, kteří v Indonésii strávili dohromady téměř dva roky a kromě stovky článků napsali i deset malých průvodců po jednotlivých ostrovech.

w12divocina

Ondřej Prosický | Poklady evropské divočiny

Přestože je Evropa nejhustěji osídleným kontinentem na světě, i zde se zachovalo několik míst s téměř nedotčenou přírodou. Skalnaté ostrovy s desetitisíci ptáků, lední medvědi na plovoucích ledových krách, obory s jeleny a daňky pyšnícími se mohutným parožím. Jaké jsou nejlepší lokality pro pozorování zvířat v Evropě?

w13cina

fotoeditorial | Šangri-la na hranici Tibetu

Fotoreportáž Vojtěcha Vlka z místa, označovaného čínskou vládou za bájné Šangri-la.

+ soutěž o průvodce Rough Guides po Bali a Lomboku, kniha cenami ověnčeného nepálského spisovatele Buddhovi sirotci zdarma při objednávce předplatného na 12 čísel

objednat aktuální číslo poštou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *